Złote sztabki

Ilość produktów: 5
Sortuj wg: Pokaż:

Sztabki złota

Złote sztabki powstają w procesie odlewania lub prasowania. Po wydobyciu ruda złota jest topiona i oczyszczana, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i osiągnąć pożądaną czystość, zazwyczaj wynoszącą 99,99%. Następnie złoto jest wylewane do form lub prasowane, aby uzyskać sztabki o standardowych rozmiarach oraz gramaturach i wagach.

Złote sztabki są cenione jako jedna z najbardziej stabilnych form inwestycji. W przeciwieństwie do innych form , takich jak akcje i produkty czy nieruchomości, złote sztabki oferują fizyczną reprezentację wartości, która nie jest narażona na fluktuacje rynkowe w takim stopniu jak inne aktywa. Ponadto, posiadanie fizycznego złota daje poczucie bezpieczeństwa, które nie jest dostępne przy inwestycjach w wirtualne aktywa.

Platforma e-commerce mennica.apart.pl oferuje sztabki złota z renomowanych mennic C-Hafner z Niemiec oraz Valcambi ze Szwajcarii.

Waga sztabki złota

Waga sztabki złota stanowi jeden z kluczowych czynników, obok czystości kruszcu, określających jej wartość. W zależności od potrzeb i preferencji inwestorów, sztabki złota są dostępne w różnych wagach, począwszy od niewielkich gramów, a kończąc na kilogramach. Sztabki złota produkowane są w wielu różnych wagach, aby sprostać różnym wymaganiom rynku.

Waga sztabki bezpośrednio wpływa na jej wartość. Cena złota na rynkach światowych jest zazwyczaj podawana za uncję trojańską. Ile waży 1 uncja złota? To około 31,1 gramów. Dlatego, znając aktualną cenę złota za uncję oraz wagę posiadanej sztabki, możemy obliczyć jej przybliżoną wartość.

Inwestycja w sztabki złota

Wybór odpowiedniej wagi sztabki złota zależy od indywidualnych celów inwestycyjnych. Dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z inwestowaniem w złoto, mniejsze sztabki mogą być doskonałym punktem wyjścia. Dla doświadczonych inwestorów, większe sztabki mogą oferować lepszą wartość oraz niższe marże. Najważniejsza jest jednak ich autentyczność.

Podsumowując, waga sztabki złota to nie tylko wskaźnik jej wartości, ale także kluczowy element decydujący o jej funkcji na rynku. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy powinni dokładnie rozważyć, jaka waga sztabki jest dla nich na rynku najbardziej odpowiednia, biorąc pod uwagę swoje cele finansowe i strategię inwestycyjną.

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto inwestycyjne to doskonała forma zabezpieczenia kapitału. Będąc jednym z najstarszych środków płatniczych i przez wieki pełniło funkcję uniwersalnej waluty. Współcześnie jest postrzegane przede wszystkim jako "bezpieczna przystań" w trudnych czasach gospodarczych. Ale czy warto inwestować w złoto? Inwestycje w zakup sztabek 1 g lub większych są doskonałym środkiem do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Produkty takie jak sztabki, niezależnie od producenta, stanowią ochronę przed inflacją. Kiedy wartość pieniądza spada, cena złota zwykle rośnie, co sprawia, że jest atrakcyjnym aktywem w okresach wysokiej inflacji. Jednocześnie złoto jest akceptowane na całym świecie i łatwo o płynność: można jest je sprzedać lub zamienić na gotówkę w niemal każdym kraju. Należy jednak pamiętać, że złoto samo w sobie nie przynosi dochodów. Jego wartość polega wyłącznie na aprecjacji kapitału.

Jak każda inwestycja, posiada zarówno zalety, jak i ryzyka, które należy dokładnie rozważyć.

Gdzie kupić sztabki złota?

Jak wspomniano platforma e-commerce mennica.apart.pl oferuje sztabki złota z renomowanych mennic C-Hafner z Niemiec oraz Valcambi ze Szwajcarii. Można je także nabyć w sklepie - Apart

Dostępny jest także wybór sztabek o mniejszych gramaturach, jak np. 1 g, jak i istnieją możliwości zakupu większych - to choćby sztabka złota 5 g, 10 g, 20 g. Są także złote sztabki lokacyjne o wadze 100 g, 250 g, 500 g i 1000 g.

Sztabka złota w prezencie

Sztabka to produkt, który nie traci na znaczeniu. Wręczając sztabkę złota, dajemy coś, co przetrwa próbę czasu i będzie służyć jako przypomnienie o szczególnym momencie lub okazji.

Dlaczego jeszcze warto rozważyć wręczenie sztabki złota w charakterze upominku? W przeciwieństwie do innych prezentów jest niezwykle wartościową inwestycją i ma szansę przynieść korzyści w przyszłości. Jest to ponadto prezent uniwersalny – doskonale nadaje się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, niezależnie od wieku czy okazji. Może być eleganckim upominkiem dla biznesowego partnera, wyrazem głębokiej wdzięczności dla mentora czy wyjątkowym prezentem na ważną rocznicę. Sprawdzi się także wręczony z okazji chrztu lub Komunii Świętej.

Każda sztabka ma swoją specyfikację i certyfikat autentyczności, co podkreśla jej indywidualny charakter. Piękne opakowanie dodatkowo podkreśli gest i uczyni prezent jeszcze bardziej wyjątkowym. Dlatego warto zobaczyć co jeszcze oferuje mennica.

Mennica Apart

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie inwestycjami w złoto, marka Apart otworzyła sklep internetowy sklep mennica.apart.pl. Powstają także kolejne punkty sprzedaży stacjonarnej, gdzie nabyć można złote sztabki, będące obecnie jedną z najpopularniejszych form inwestycji godnych zaufania.

Marka Apart, jako ekspert w dziedzinie złota, docenia ten kruszec i wykorzystuje nie tylko do tworzenia biżuterii, ale także właśnie jako narzędzie do sprawdzonej formy długoterminowego zabezpieczenia własnego kapitału.

Na stronie internetowej znaleźć można – oprócz produktów – także bank wiedzy i liczne wskazówki dotyczące między innymi zasad inwestowania w złoto czy też samego kruszcu. Prowadzona przez mennica.apart.pl sprzedaż złota jest objęta nadzorem Narodowego Banku Polskiego.